Tutaj euro nadal jest słabe

07 Sierpień 2012

Nowy tydzień rozpoczął się kontynuacją piątkowych ruchów. Euro w ciągu dnia zaczęło jednak tracić na wartości i pomimo starań, koniec sesji nie pozwolił na wyjście na plusy. Dzień wolny od publikacji zapowiadał spokój.

Dziś rano bank centralny Australii podejmował decyzję w sprawie poziomu stóp procentowych. Decyzja była zgodna z oczekiwaniami i stopy procentowe pozostały na niezmienionym poziomie. Jak na razie, dolar australijski rośnie w siłę po tym wydarzeniu.
W godzinach porannych wyostrzoną uwagę powinni zachować posiadacze pozycji w funcie. O 10:30 opublikowanych zostanie szereg danych makroekonomicznych z Wielkiej Brytanii. W południe poznamy publikacje z gospodarki niemieckiej, co może być istotne dla grających na euro. Więcej ważnych danych, w dzisiejszym dniu nie będzie już publikowanych.

2012-08-07 100025

Bardzo wyraźnie umacniał się wczoraj złoty względem euro. Na wykresie EUR/PLN przebity został poziom 4.05 i jesteśmy już naprawdę bardzo blisko psychologicznej bariery 4.0. Jest to kluczowe wsparcie w tej chwili. Ewentualne wzrosty natrafią na opór przy 4.1 oraz 4.15. Wskaźnik RSI ciągle jest w trendzie spadkowym, nie dając żadnych wskazówek, co do możliwych wzrostów. Podobnie jest w przypadku wskaźnika MACD. Do momentu przesilenia, przewagę posiadać będą niedźwiedzie.

Sylwester Majewski
Forex-Desk

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>